Іноді крем вводить нас у ступор: склад начебто нормальний, з терміном придатності теж все гаразд, але чомусь після нього залишаються бридкі відчуття, і шкіра стає гіршою. Бувало таке? Так, часом засіб може діяти нам на шкоду, тому що косметика та епідерміс просто не потоваришували.

Ці найнеприємніші відчуття після використання крему – дзвіночки, що вам з ним просто не по дорозі. Потрібно вчасно помічати їх, щоб не мучити шкіру далі. Отже, вчимо нашу б’юті-інтуїцію розпізнавати, коли краще викинути косметику.

Жодної користі: 5 ознак того, що крем для обличчя не підходить

Відчувається липка плівка на шкірі

Одна з найчастіших скарг дівчат – після всмоктування крему на шкірі залишається неприємна липка плівочка. Вона забиває пори і не дає їм дихати, чому потім з’являються запалення та прищики.

Такий парниковий ефект може виникнути через поганий склад або неправильне використання. Креми з щільною текстурою не вживаються з жирним типом шкіри (натомість дружать із сухим): власний натуральний жир поєднується із засобом і виходить важке комбо, яке створює неприємне відчуття.

Щоб не загробити епідерміс, з кремом потрібно попрощатися, хоч би як його було шкода, і придбати продукт з легкою текстурою. Я, до речі, теж неодноразово траплялася на цю вудку — у результаті повністю перейшла на флюїди та гелеподібні продукти.

З’являються комедони та прищі

Найчастіше така проблема виникає із жирною шкірою. Коли крем з комедогенними маслами та силіконами у складі поєднується з природним жиром, утворюється гримуча суміш, яка сильно закупорює пори. Епідерміс від цього бунтує та обдаровує прищами та чорними точками.

Що робити? Шукайте креми з написом “некомедогенно”. Вони без компонентів, які б утворити проблемну плівку — парафіну, силіконів, вазеліну, ланоліну, комедогенних масел.

Виникає стягнутість

Одна з функцій крему – знімати стягнутість після вмивання. Але іноді він, навпаки, стає причиною неприємного відчуття, ніби на обличчі сухий пергамент замість шкіри.

Чому це відбувається? Винні прості спирти та інгредієнти, які відповідають за підсушування – цинк, глина, каолін. Ймовірно, їхня концентрація надто висока для вашої шкіри, і вона зневоднюється від цього. Потрібно замінити крем на той, де дотримується баланс компонентів, що підсушують і зволожують. Ну а спирти взагалі не допускати.

Або можна поділити обов’язки між продуктами. Наприклад, нехай підсушуючий ефект має тонік або сироватка, а крем буде зволожуючим – тоді після нього шкіра буде комфортно почуватися.

Жодної користі: 5 ознак того, що крем для обличчя не підходить

Крем скочується

Іноді крем скочується, і на шкірі утворюються грудочки – я їх називаю “мікро-колабськи”. Відчуваються неприємно, хочеться якнайшвидше їх змити.

“Котишки” можуть з’явитися з кількох причин: на шкірі занадто багато продукту, ви недостатньо очистили тканини перед використанням крему або нанесли засіб, не дочекавшись, поки вбереться попереднє.

Ще це відбувається через те, що шкіра зневоднена – вона жадібно ввібрала вологу із засобу, а поживні речовини залишилися і тепер бовтаються без діла на поверхні. У цьому випадку потрібно поміняти крем на зволожуючий або додатково живити тканини за допомогою сироватки або тонера.

Якщо всі перераховані вище причини не підходять, то крем просто погано зроблений. Можливо, він надто важкий і щільний — треба замінити його на засіб із легкою текстурою, яка без проблем убереться.

Шкіра червоніє і свербить

Крем не пілінг, і якщо він без кислот, то не повинен залишати ніяких почервонінь. Печіння може спричинити алергію на якийсь компонент у складі — звичайно, у цьому випадку засобом далі не можна користуватися.

Якщо це продукт із кислотами чи ретинолом, то невелике почервоніння може виникнути, але, за законом жанру, через якийсь час має пройти. А ось довготривалі плями – вже сигнал, що з кремом щось не так, і краще прибрати його від гріха подалі.