Напевно, майже кожен будинок має якщо не електричний чайник і пилосос, то хоча б холодильник, пральна машина, і навіть мікрохвильова піч. Без цих звичних побутових приладів ми вже не уявляємо своє життя, ну не ж руками прати підковдри і не за кватиркою на вікні пачку пельменів тримати взимку?

І так ми звикаємо до своїх кухонних і побутових помічників, що навіть розмовляємо з ними (хто теж кричить свистому чайнику або мікрохвильовці, що брязкає: “Та йду вже!”) і даємо їм імена. Тому розлучатися з ними при поломці, яка не підлягає ремонту, буває дуже сумно. Та й накладно – треба знову йти до магазину та віддавати гроші за нову мультиварку чи морозилку.

Скільки ж повинні “жити” побутові прилади, на який час можна розраховувати, щоб не вводити себе в витрати? Вивчила інструкції до цих трудяг-помічників, тому можу дати точну відповідь на це питання.

Скільки мають «жити» побутові прилади

Холодильник

У кожного виробника термін роботи свій, але у будь-якої марки він не перевищує 10 років. Так що ніщо не вічне під місяцем, якщо Бірюса або Індезит вже деренчать років 9 на кухні, готуйте грошики на новий холодос. Незабаром старий накриється.

Не заперечую, деякі динозаври доживають і до 20 років, але це швидше виняток із правил. Найшвидше ламається компресор, через стрибки напруги.

Хочете, щоб холодильник прослужив довше – відсуньте від плити та прання, не ставте в нього гарячу їжу, хоча б раз на місяць мийте.

Пральна машина-автомат

Середній термін служби пралень – 6-7 років. В ідеалі – 10, але це треба не сильно завантажувати машину, мити її всередині, стежити, щоб не утворився накип на тіні, яким лякають усіх господарок у рекламі Калгона. Добре, якщо вода м’яка, але скрізь вона жорстка, це зменшує термін служби.

Бажаєте, щоб пральна машина служила довго? Залишайте дверцята після прання прочиненими, купуйте нормальний порошок, який не перетворюється на камінь, стежте, щоб не було стрибків напруги.

Мікрохвильова піч

Якщо ви стежите за своєю мікрохвильовою піччю, вона повинна прослужити близько 7 років. Але найчастіше 5 років – реальніший термін, якщо використовуєте часто.

Головне, містити прилад у чистоті, гріти їжу у спеціальному посуді, мити, не ставити всередину металеві тарілки та не включати порожню.

Пилосос

Пилосос при правильному використанні може прожити років 10, якщо не перегрівати його. Інакше згорить двигун, і все. Не варто залишати його постійно включеним в розетку і чистити ємність для пилу.

Скільки мають «жити» побутові прилади

Електрочайник

Термін служби чайника залежить від матеріалу, і від марки, і навіть від виробника. В середньому цей примхливий електроприлад працює 2 роки, може і 3-4 вас радувати, але це якщо вмикаєте раз на тиждень.

Слабкі місця електрочайників – спіраль і тен, а також термін служби знижує накип. Тому варто чистити дно та стінки, мити всередині та зовні, не включати без води.

Праска

Праски при регулярному використанні повинні працювати 3-5 років, залежить від марки. Якщо напруга скакатиме при відпарюванні, праска може і через 3 місяці накритися, і року не прослужити. Якщо згорить тен – все, можна викидати, лагодити – собі дорожче.

Такі прилади, як мультиварка, гриль, тостер чи фен, працюють у середньому 2-4 роки без проблем, залежить від марки, вартості.