Бальзамін садовий – це красива рослина, яку люблять багато садівників. Воно має яскраві квіти різних відтінків, починаючи від білого до насиченого червоного. У цій статті ми розповімо про те, як виростити садовий бальзамін з насіння, як його посадити і доглядати за ним. Також про інші квіти ви можете прочитати за цим посиланням seleznev.com.ua.

Підготовка ґрунту

Перед посівом насіння необхідно підготувати ґрунт. Бальзамін садовий віддає перевагу родючому легкому грунту, який добре дренується. Якщо ґрунт у вашому саду не відповідає цим вимогам, то його можна покращити. Для цього потрібно додати в ґрунт перегній або компост. Також можна використовувати готову універсальну субстратну суміш.

Бальзамін садовий: вирощування з насіння, посадка та догляд

Посів насіння

Насіння бальзаміну садового можна придбати в магазинах або зібрати самостійно. Щоб отримати здорові саджанці, найкраще використовувати свіже насіння. Перед посівом насіння необхідно підготувати. Для цього їх можна вимочити у теплій воді на кілька годин. Після цього насіння потрібно просушити.

Посів насіння можна проводити як у ґрунт, так і в контейнери. Якщо вибраний метод посіву в ґрунт, то насіння потрібно розподілити рівномірно по поверхні ґрунту і прикрити їх шаром землі товщиною близько 1-2 см. Якщо ж використовується контейнер, насіння слід посадити на глибину близько 0,5-1 см.

Догляд за рослиною

Після посіву насіння бальзаміну садового необхідно створити оптимальні умови для їх проростання. Контейнери або грядки слід вкрити плівкою або склом і помістити в тепле місце з температурою не менше +20 °C. Після появи сходів плівку чи скло можна прибрати.

Перші два тижні після появи сходів дуже важливі для зростання та розвитку рослини. У цей час бальзаміну необхідно забезпечити достатню кількість світла та вологи. Поливати рослину слід помірно, не допускаючи пересихання ґрунту.

У період цвітіння бальзамін садовий вимагає більшої кількості вологи та поживних речовин. Рослину можна підгодовувати мінеральними добривами для квітучих рослин. У цей час також необхідно забезпечити достатню кількість світла та тепла.

Посадка на постійне місце

Після того, як садовий бальзамін виросте до 10-15 см, його можна пересадити на постійне місце. Вибір місця для посадки залежить від умов, які віддає перевагу рослині. Воно добре росте на сонячних ділянках саду або на напівтінистих місцях. Також рослина потребує захисту від вітру.

Висаджування бальзаміну на ділянку

Перед посадкою рекомендується підготувати ґрунт, додавши компост або перегній. Бальзамін садовий слід висаджувати з відривом 20-30 див друг від друга. Після посадки рослини добре полити.

Догляд на відкритому ґрунті

Бальзамін садовий не вимогливий у догляді. Він потребує регулярного поливу, особливо спекотної погоди. При цьому не варто допускати застою води в коренетворних зонах рослини. Рослина також потребує розпушування ґрунту та видалення бур’янів.

Важливим моментом у догляді за бальзаміном є підгодовування. У період активного росту та цвітіння його слід підгодовувати органічними та мінеральними добривами для квітучих рослин.

Бальзамін садовий: вирощування з насіння, посадка та догляд

Обрізка бальзаміну садового

Обрізка садового бальзаміну необхідна для підтримки його форми і компактності. Необхідно обрізати всі пагони, що витяглися, і видаляти засохлі квіти. При цьому необхідно залишати головне стебло, на якому зростатимуть нові бутони.

Розмноження бальзаміну садового

Бальзамін садовий можна розмножувати як насінням, так і живцюванням. Живці слід відрізати в середині літа з молодих пагонів і помістити у воду або посадковий матеріал. Через 2-3 тижні вони почнуть коренювати і до осені можуть посадити на постійне місце.

Труднощі при вирощуванні

У бальзаміну садового є свої недоліки та проблеми, що виникають при вирощуванні. Однією з проблем є ураження рослини шкідниками, наприклад, попелицею чи кліщами. У такому випадку можна використовувати інсектициди або природні методи боротьби, наприклад мильний розчин.

Бальзамін садовий

Також бальзамін садовий може страждати від грибкових захворювань, наприклад, борошнистої роси. Для запобігання цьому слід забезпечити хорошу вентиляцію та уникати застою вологи.

Висновок

Бальзамін садовий – прекрасна рослина, яка стане чудовою прикрасою вашого саду. Воно не вимогливе до умов вирощування та догляду. Правильний підбір місця для посадки, регулярний полив та підгодовування забезпечать здорове зростання та яскравий колір рослини. Якщо виникнуть труднощі, слід звернутися до садівникам-досвідченим людям або до фахівців у садових центрах.